Du kan flytta runt med ditt tangentbord
plus
minus
vänster
höger
Placera en nål på kartan för att påbörja en ny rapport
mellanslag
Tryck på mellanslag igen för att anpassa platsen
mellanslag
Påbörja
rapporten här
Flytta
rapporten hit
Tillbaka till samtliga rapporter

Gatubelysning

Rapporterat av mobile i kategorin Gatubelysning, anonymt 07:43, tis 20 september 2022

Skickades till Östra Göinge kommun, 1 minut senare. FixaMinGata-ref: 32117.

2 st lampor har varit sönder sen semestern. Det blir riktigt mörkt och direkt livsfarligt när man cyklar på morgonen och kvällen. Ser knappt någonting.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Anmält till Omexon, dock osäker om det är vår belysning eller Trafikverkets eftersom att det är deras väg

    Postat anonymt 10:07, tis 27 september 2022

  • Belysningen tillhör Trafikverket Är felanmält hos dem

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Utemiljö 13:46, tis 27 september 2022

  • Har pratat både med kommunen och trafikverket. Händer ingenting. Riktigt farligt när det är så mörkt i korsningen. Förra veckan var det en cyklist som höll på att cykla på en fotgängare med hund.

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 10:03, tis 18 oktober 2022
    Fortfarande öppen, via enkät

  • God morgon

    Jag brukar maila till kund@trafikverket.se.

    Får alltid återkoppling i ärendet

    Postat av Östra Göinge kommun (Östra Göinge Kommun) 07:33, ons 19 oktober 2022

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?