Tillbaka till samtliga rapporter

Ingen plats för bil att lämna barn på förskola

Rapporterat av desktop i kategorin Parkering av Azad, 09:42, torsdag 15 september 2022

Skickades till Ale kommun, 3 minuter senare

Parkering nedanför alltid fullt samt tillstånd krävs numera. Backen ner är streckad och skylten påvisar att man ej får stanna. Jag är arbetar på ambulansen och behöver lämna mitt barn för att ta mig till jobbet. Många har fått böter pga. detta. Förslagsvis kan man ändra förbud skylten till 15 min på höger sida för att kunna smidigt lämna sitt barn ? Utrymmer finns för annan trafik, vägen är bred.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?