Tillbaka till samtliga rapporter

Buskage i gångbanan

Rapporterat av iOS i kategorin Träd och buskage, anonymt 21:53, onsdag 14 september 2022

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

Häckar som sticker ut 50-70cm i gångbanan

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende och skickar det vidare till ansvarig verksamhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 11:13, fredag 16 september 2022

  • Hej om det är där du satt "pinnsen" på kartan mellan husnummer 30 och 34 så är detta privat och inte kommunal. Om det är någon annanstans så kan du mejla mig på tobbe.engstrom@ale.se så jag kommer sätta detta ärende som löst i Fixa min gata.

    Mvh Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 11:48, fredag 16 september 2022

  • Åk och kolla på plats så ni ser hur häckarna hänger ut över trottoaren

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 22:27, onsdag 12 oktober 2022
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Hej, detta är klippt sen en tid det är jag som glömt att släcka ärendet i Fixa min gata. Tack för att du skickade in detta.

    Mvh Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 08:53, måndag 14 november 2022

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?