Tillbaka till samtliga rapporter

Gräs- och grushögar på parkeringen

Rapporterat av iOS i kategorin Nedskräpning, anonymt 13:23, tisdag 6 september 2022

Skickades till Ale kommun, 2 minuter senare

På pendelparkeringen vid Åsbacken ligger det stora gräs-och grushögar på två av platserna. Eftersom parkeringen i övrigt är full vore det mycket bra om ytan städades och kunde brukas för avsett ändamål.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende. Det är Västtrafik som ansvarar för pendelparkeringen. Ditt ärende skickas vidare dit, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: inte kommunens ansvar

    Postat av Ale kommun (Susanne Wintell) 15:44, tisdag 6 september 2022

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.