Tillbaka till samtliga rapporter

Släckt armatur

Rapporterat av iOS i kategorin Gatubelysning, anonymt 10:30, tisdag 6 september 2022

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

1835/10801-317

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende som skickas vidare till ansvarig entreprenör. Enstaka lampor lagas under följande månader; februari, april, juni, augusti, oktober och december. Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 10:38, tisdag 6 september 2022

  • Ny led armatur behövs

    Postat av Ale kommun (Thomas Nihlén) 14:34, torsdag 20 oktober 2022

  • Mycket mörkt på platsen då lampan är trasig nu i slutet av oktober när mörkret infaller tidigt.

    Postat anonymt 21:51, söndag 23 oktober 2022

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende som skickas vidare till ansvarig entreprenör. Enstaka lampor lagas under följande månader; februari, april, juni, augusti, oktober och december. Hälsningar kontaktcenter

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 08:41, måndag 24 oktober 2022

  • Ärendet är löst av entreprenör, tack för att du använder fixa min gata.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun 09:38, måndag

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?