Du kan flytta runt med ditt tangentbord
plus
minus
vänster
höger
Placera en nål på kartan för att påbörja en ny rapport
mellanslag
Tryck på mellanslag igen för att anpassa platsen
mellanslag
Påbörja
rapporten här
Flytta
rapporten hit
Tillbaka till samtliga rapporter

Trasig hiss

Rapporterat av Android i kategorin Hållplats, anonymt 06:36, mån 5 september 2022

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare. FixaMinGata-ref: 31739.

Hissen i pendelbyggnaden på gatusidan har varit trasig sedan i torsdags. Har försökt felanmäla den 2 gånger via Västtrafik, men de verkar inte lyckas något vidare. Den som inte kan gå 3 trappor kan inte åka kollektivt från Surte station sedan i torsdags.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende. Det stämmer att Västtrafik har hand om underhållet av pendeltågsstationerna. Ditt ärende har rapporterats direkt till Västtrafik.

    Stänger härmed ärendet i Fixa min gata.

    Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: inte kommunens ansvar

    Postat av Ale kommun (Susanne Wintell) 15:43, mån 5 september 2022

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.