Tillbaka till samtliga rapporter

Grenar som hänger ner över vägen och blockerar framkomlighet.

Rapporterat av iOS i kategorin Träd och buskage, anonymt 21:09, tisdag 30 augusti 2022

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

Träd/grenar hänger över ekekullsvägen vilket gör att lastbil /varutransporter eller till och med räddningstjänsten slår i alternativt ej kan köra upp till fastigheter på gatan. Träden längs med ekekullsvägen står på kommunens mark och är i dåligt skick. De behöver ses över dvs ta bort låga grenar och döda grenar då det regelbundet ramlar ner döda grenar över vägen, samt låga grenar förhindrar framkomlighet för lastbil till fastigheterna på vägen.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende och skickar det vidare till ansvarig verksamhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Susanne Wintell) 10:49, fredag 2 september 2022

  • Hej. Meddelar driftledaren på parken detta, så kommer han att göra en bedömning i höst. Tack för att ni använder Fixa Min Gata. Mvh Annelie Menander

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 11:08, fredag 2 september 2022

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.