Tillbaka till samtliga rapporter

Gatulampa mellan solhöjdsvägen 24-26 lyser ej

Rapporterat av desktop i kategorin Gatubelysning av ulla-Britt Nilssom, 00:56, lördag 27 augusti 2022

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

Lampan har ej lyst sedan ca 14 dagar

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende som skickas vidare till ansvarig entreprenör. Enstaka lampor lagas under följande månader; februari, april, juni, augusti, oktober och december. Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 14:22, måndag 29 augusti 2022

  • Fortfarande öppen, via enkät, 07:20, lördag 24 september 2022

  • Lampan lyser förtfarande inte mörkt i hela området

    Postat av ulla-Britt Nilssom 07:29, lördag 24 september 2022

  • Hej,

    Ansvarig entreprenör håller för närvarande på med rondering där de successivt kontrollerar belysningen runt om i kommunen. Anmälningar likt denna är en god hjälp i detta arbete. Vi har skickat vidare informationen till ansvarig entreprenör.

    Tack för att du använder Fixa min gata.

    Hälsningar Kontaktcenter

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 14:24, tisdag 27 september 2022

  • Löst

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Thomas Nihlén) 12:08, fredag 28 oktober 2022

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?