Tillbaka till samtliga rapporter

Trasig dörr till perrong

Rapporterat av mobile i kategorin Hållplats, anonymt 18:40, torsdag 25 augusti 2022

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

Dörren till perrongen vid spår 2 öppnas inte. Det går varken att komma in eller ut.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Nu på morgonen är dörren helt förstörd. Någon har väl försökt ta sig in i byggnaden. Den ena halvan av dörren är stängd och den handra har ramlat ur sitt fäste. Barnvagnar, cyklar, rullatorer eller rullstolar kan inte komma ut.

    Postat anonymt 06:19, fredag 26 augusti 2022

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende. Västtrafik ansvarar för underhåll av perronger, busskurer och hållplatser. Ditt ärende skickas vidare dit och tas över av dem. Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: inte kommunens ansvar

    Postat av Ale kommun (Susanne Wintell) 09:04, fredag 26 augusti 2022

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.