Tillbaka till samtliga rapporter

Oasfalterad del av cykelbana 2

Rapporterat av Android i kategorin Vägar (Övriga), anonymt 12:29, tisdag 2 augusti 2022

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

Om jag minns rätt i vintras drogs här vattenledning eller nåt liknande. Efter jobbet var klart adfalterades bilväg. Men inte cykelbana !!! Hur tänker Ale kommun ??? Prioritet Nr 0. Främja cyklingen 2.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende och skickar det vidare till ansvarig verksamhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 08:40, fredag 5 augusti 2022

  • Denna väg är statlig och omhändertas av Trafikverket. Ditt ärende har skickas vidare dit, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: inte kommunens ansvar

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 08:45, fredag 5 augusti 2022

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?