Tillbaka till samtliga rapporter

Grus och flis

Rapporterat av Android i kategorin Vägar (Riksvägar/Trafikverket), anonymt 10:20, tisdag 19 juli 2022

Skickades till Trafikverket, 39 minuter senare

Grus och flis samlas på GC bana längs Jordfallsbron. En ren spikmatta. Risk för punktering och skadade cykeldäck

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende. Denna väg är statlig och omhändertas av Trafikverket. Ditt ärende skickas vidare dit, hälsningar kontaktcenter

    Postat av Ale kommun (Gustaf Nilvall Ale kommun Gata-Park) 10:34, tisdag 19 juli 2022

  • Kategori ändrat från ‘Vinterväghållning’ till ‘Vägar (Riksvägar/Trafikverket)’

    Postat av Ale kommun (Gustaf Nilvall Ale kommun Gata-Park) 10:58, tisdag 19 juli 2022

  • Då denna vägen tillhör Trafikverket och den har skickats till dom anses den vara löst av kontaktcenter.

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 11:59, måndag 25 juli 2022

  • Då denna vägen tillhör Trafikverket och den har skickats till dom anses den vara löst av kontaktcenter.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 11:59, måndag 25 juli 2022

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?