Tillbaka till samtliga rapporter

För högt gräs!

Rapporterat av mobile i kategorin Gång- och cykelvägar, anonymt 10:01, tisdag 5 juli 2022

Skickades till Forshaga kommun, 4 minuter senare

Det går inte att gå med hunden på Klarälvsbanan längre, eftersom gräset är för högt på båda sidorna i hela Skived! Hunden vill inte gå ut i det, och om jag tvingar honom att gå där kommer jag och han därifrån fulla av fästingar! Asfalten är för varm, så var tycker ni att vi ska rasta våra hundar??

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Det finns en ny fin hundrastgård uppe vid sisugården!

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Forshaga kommun 12:23, tisdag 5 juli 2022

  • Men jag kan inte ta bilen upp till Sisu tre gånger om dagen!! Dessutom är det knappast meningen att han ska bajsa där! Var bajsar era hundar, i toaletten?? Nej, det är inte löst, min hund behöver få röra på sig även nära vår bostad!

    Postat anonymt 13:58, tisdag 5 juli 2022

  • Riktigt dåligt svar av Forshaga kommun, att jag ska åka upp till rasthagen med min hund varje dag. I rasthagen ska hunden vara rastad innan den släpps in, för att minimera olyckor där!

    Postat anonymt 16:03, tisdag 2 augusti 2022

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.