Tillbaka till samtliga rapporter

Gräs i diket är inte klippt.

Rapporterat av mobile i kategorin Träd och buskage, anonymt 10:20, onsdag 22 juni 2022

Skickades till Forshaga kommun, 4 minuter senare

Gräset i diket längsmed Skivetorpsgatan är inte klippt, men allt annat gräs är klippt. Undrar därför om de glömt av diket? Problemet är att det är väldigt högt nu. Ett annat problem är att ormar kommer nu upp på gatan.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Beror troligtvis på att Torogräsklipparen de brukar klippa med är trasig. Klipps efter att den lagats.

    Postat av Forshaga kommun 11:03, onsdag 22 juni 2022

  • Pumphuset utanför Bävergatan, på Skivetorpsgatan låter högt som det aldrig gjort förut. Ljudet har pågått ca 1 vecka konstant. Vi tror något behövs se över så inte något är sönder med tanke på ljudet.

    Postat anonymt 13:07, fredag 24 juni 2022

  • Frågeformulär ifyllt av rapportören; Tillstånd ändrat till: Löst, 12:52, onsdag 20 juli 2022

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.