Tillbaka till samtliga rapporter

Överfull papperskorg vid busshållplat

Rapporterat av iOS i kategorin Hållplats, anonymt 11:45, lördag 11 juni 2022

Skickades till Ale kommun, 5 minuter senare

Papperskorgen är full och framförallt hundbajspåsar har legat på marken men jag har slängt tillbaka dem. Vore bättre med en annan typ av korg med lock på denna plats som passeras av fler hundägare än bussresenärer.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende och skickar det vidare till ansvarig verksamhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 14:10, måndag 13 juni 2022

  • Den kommer att tömmas under veckan mvh Hans Henrysson

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 15:13, måndag 13 juni 2022

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.