Tillbaka till samtliga rapporter

Skymd belysning

Rapporterat av iOS i kategorin Gatubelysning, anonymt 22:23, tisdag 31 maj 2022

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

Varför kan ni inte röja bort grenar eller teäd som skymmer belysningen på t ex Källarliden och Sandliden?

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende och skickar det vidare till ansvarig verksamhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 11:44, onsdag 1 juni 2022

  • Hej. Vi kommer att åka ut och titta på trädet till hösten.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Annelie Menander 12:42, onsdag 22 juni 2022

  • Fortfarande öppen, via enkät, 06:40, onsdag 29 juni 2022

  • Hej. Vi kommer att åka ut och titta på trädet till hösten.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 16:14, måndag 25 juli 2022

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?