Tillbaka till samtliga rapporter

Belysning

Anonym rapport i kategori Gatubelysning, 12:34, torsdag 5 maj 2022

Skickades till Ale kommun, mindre än en minut senare

Hej Jag undrar om vi får nya belysningsstolpar/armaturer lika närliggande gator/gångvägar nu när gatan (trädgårdsvägen) är nyasfalterad och fin????? Belysningsstolparna är ung. 40 år gamla.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din fråga.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende och skickar det vidare till ansvarig verksamhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 16:19, torsdag 5 maj 2022

  • Fortfarande öppen, via enkät, 14:53, torsdag 2 juni 2022

  • Vet inte nått exakt datum men det kommer bytas till led inom en snart framtid

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 14:50, torsdag 9 juni 2022

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.