Tillbaka till samtliga rapporter

Ris har blivit liggandes

Rapporterat av iOS i kategorin Nedskräpning, anonymt 18:05, lördag 23 april 2022

Skickades till Ale kommun, 5 minuter senare

Väldigt tacksam över att ni ansat i skogen o längs med gångvägen. Nu har riset dock legat länge. Tacksam om ni plockar upp det också.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende och skickar det vidare till ansvarig verksamhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 08:25, tisdag 26 april 2022

  • Hej Det ska vara så för den biologiska mångfalden Mvh Gata Park

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 15:41, tisdag 26 april 2022

  • Biologiska mångfalden? Det kan man väl inte lägga var tredje meter i 100 m längs en gångväg? Plus 5 m från en skylt där det står tippning förbjuden. Det får ni väl lägga längre in i skogen så det inte syns.

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 22:09, tisdag 7 juni 2022
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Hej. Det är för den biologiska mångfalden. Mvh Gata Park

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 10:34, onsdag 8 juni 2022

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.