Tillbaka till samtliga rapporter

Rensa träd o buskage

Rapporterat av iOS i kategorin Träd och buskage, anonymt 10:18, fredag 15 april 2022

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

Hej. Jag brukar undvika den här platsen när jag promenerar. Den ligger i ett ödsligt område där det också är mycket skumma människor. Dessutom är det dåligt belyst. Tacksam om ni kan rensa i skogskanten så man kan få bättre överblick o bättre insyn. Man vill ju att vägen ska vara trygg för mig som kvinna att gå på.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Markområdena på båda sidor om vägen är privata. Vi kan inte gå in och rensa bland de träden. Jag avslutar ärendet i Fixa min gata Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: inte kommunens ansvar

    Postat anonymt 12:40, onsdag 20 april 2022

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.