Tillbaka till samtliga rapporter

Risk för cykelpassage

Rapporterat av Android i kategorin Vägar (Riksvägar/Trafikverket), anonymt 17:04, onsdag 16 mars 2022

Skickades till Trafikverket, 19 timmar, 50 minuter senare

Det saknas skyltar och markering för väjningsplikt för på passerande cyklister. När jag står här och skriver detta så tvingar 2 bilar en cyklist att tvärbrommsa.

Skall det behöva ske en olycka här?

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • *Category changed from ‘Vägmärken och skyltar’ to ‘Vägar (Riksvägar/Trafikverket)’*

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 12:52, torsdag 17 mars 2022

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?