Tillbaka till samtliga rapporter

6 lyktor som är ur funktion på Göteborgsv 123 i Surte

Anonym rapport i kategori Gatubelysning, 12:42, tisdag 15 mars 2022

Skickades till Ale kommun, 2 minuter senare

Sen 4-5 dagar tillbaka .Helt mörkt på p- platser

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende som skickas vidare till ansvarig entreprenör, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 14:24, tisdag 15 mars 2022

  • Anläggning urkopplad

    Tillstånd ändrat till: Utreds

    Postat anonymt 12:34, torsdag 17 mars 2022

  • Hej, Du har rapporterat ett problem med gatubelysning i Surte. Denna belysning har inte varit kopplad till något abonnemang hos Ale El och därför frågade Ale El kommunen om de skulle koppla bort belysningen eller om kommunen skulle ha ett abonnemang för denna. Vi valde då att koppla bort belysningen då kommunen inte har någon nytta av denna belysning och därför inte bör betala för ett abonnemang.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 08:42, måndag 21 mars 2022

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.