Tillbaka till samtliga rapporter

Igensatt dike så vattnet rinner ut på gångvägen.

Anonym rapport i kategori Igensatt brunn, 14:35, tisdag 22 februari 2022

Skickades till Ale kommun, 5 minuter senare

I norra delen av grusad gångväg rinner vattnet upp från diket då det är mycket löv etc som stoppar.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej! Tack för att du hör av dig gällande felanmälan vid grusad gångväg där vattnet rinner upp från diket. Marken tillhör Brattåsbergets Fastighets AB, det är ej kommunens mark. Vänligen kontakta markägaren. Vi kommer stänga ärendet. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: inte kommunens ansvar

    Postat anonymt 15:32, tisdag 22 februari 2022

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.