Tillbaka till samtliga rapporter

Lagningar vid guppet behöver återfyllas

Anonym rapport i kategori Vägar (Övriga), 00:18, tisdag 15 februari 2022

Skickades till Lysekils kommun, 1 minut senare

Ena sidan har nästan kullerstenarna blottats helt och andra sidan är bra ojämn

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan, vi har idag tillfälligt åtgärdat anslutningen mot den ena sidan av fartguppet. Den andra sidan får vi dessvärre avvakta lite med att åtgärda till dess att vi kan få en riktig (asfalt) lagning av den här under tidig vår.

    //Johan - LEVA i Lysekil AB

    Tillstånd ändrat till: Åtgärd är schemalagd

    Postat anonymt 11:47, tisdag 15 februari 2022

  • Hej igen, vi har precis startat upp ett nytt system för hantering utav felanmälan, det går att finna via kommunens hemsida alt via appen Felanmälan Lysekils kommun. Vi kommer att avsluta ärendet här och fortsatt handlägga det i vårt nya system. Vill du ha ytterligare återkoppling i ärendet så kan du via det nya systemet på in på ärendet och klicka i att du vill ha fortsatt återkoppling. Kommunen planerar som nämnts tidigare asfaltering av del av vägen vilket kommer åtgärda problemen.

    //Johan - LEVA i Lysekil AB

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 11:48, fredag 6 maj 2022

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.