Tillbaka till samtliga rapporter

Gatubelysningen fungerar ej

Anonym rapport i kategori Gatubelysning, 17:33, torsdag 3 februari 2022

Skickades till Skurups kommun, 1 minut senare

Belysningen fungerar heller inte på Södergatan, från pizzerian och ner mot industriområdet nere vid Trädgårdsgatan. Belysningen slutade att fungera natten mellan den 2 och 3 feb 2022. Vänligen laga så fort som möjligt, väldigt mörkt i området om kvällen när man ska gå ut med hunden.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din anmälan,

    Är det endast belysning längs med Södergatan som är ur funktion?

    Hälsningar Skurups kommun

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 08:18, fredag 4 februari 2022

  • Hej Nej, det är 2 lampor på Åkaregatan och 5 lampor på Södergatan som är ur funktion, så det är väldigt mörkt i vårt område.

    Postat anonymt 09:20, fredag 4 februari 2022

  • Hej och tack för din anmälan,

    Entreprenör har fått beställning på två stolpar ur funktion längs med Åkaregatan

    Belysningen längs med Södergatan är Trafikverkets. De är informerade.

    Hälsningar Skurups kommun

    Postat anonymt 08:12, onsdag 9 februari 2022

  • Hej,

    Nu har ärendet åtgärdats.

    Tack för ni använt FixaMinGata.

    Hälsningar Skurups kommun

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 11:22, fredag 11 februari 2022

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.