Tillbaka till samtliga rapporter

Ej fri höjd?

Anonym rapport i kategori Träd och buskage, 11:48, tors 27 juni 2013

Skickades till Skurups kommun, 2 minuter senare

Korsningen Trädgårdsvägen-Villavägen, trädgrenar växer lågt och långt över vägen och döljer gatubelysning

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Vi kommer inom de närmaste veckorna åtgärda problemet.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 12:21, tors 27 juni 2013

  • Fortfarande öppen, via enkät, 20:34, tis 3 september 2013

  • Ett fåtal smågrenar hade tagits bort - . Inte tillnärmelsevis den mängd grenar som både täcker gatubelysningen och hänger ca två meter över gatunivån nästan täckande hela Villavägen.

    Gör om!

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 20:34, tis 3 september 2013

  • Vi har skickat brev till fastighetsägaren angående problemet. Om detta inte hjälper kommer bygg&miljö att ta över ärendet.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 05:25, ons 4 september 2013

  • Fortfarande öppen, via enkät, 17:15, tors 3 oktober 2013

  • nej - ännu ej åtgärdat!

    Mycket bra kommunikation med kommunen

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 17:15, tors 3 oktober 2013

  • Bygg&Miljö är informerat om ärendet och kommer att ta kontakt inom det snaraste med fastighetsägaren.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 05:49, fre 4 oktober 2013

  • Grenar har tagits bort av kommunteknik vid 2 lyktstolpaR Arbetet klart

    Postat anonymt 12:37, ons 16 oktober 2013

  • Man har röjt undan grenar som hindrade gatubelysningen.

    Postat anonymt 20:07, tors 31 oktober 2013

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.