Tillbaka till samtliga rapporter

Träd växer ut över vägbanan

Rapporterat av iOS i kategorin Träd och buskage, anonymt 13:00, ons 29 december 2021

Skickades till Lysekils kommun, 4 minuter senare

Träd växer ut över vägbanan. När bilar står parkerade på gatan kommer inte lastbilar förbi. Vid flera tillfällen har transporter inte tagit sig fram på gatan och gods har fått köras en lång sträcka på pallkärra.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej. Vi har nyligen införskaffat ett nytt system för felanmälan i Lysekils kommun som heter InfraControl Online (mer info om detta går att hitta via Lysekil kommuns hemsida) ditt ärende är överfört till det systemet och vi kommer att undersöka och åtgärda ärendet. Här i FixaMinGata kommer ärendet att markeras som avslutat. Tyvärr kan jag inte få fram kontaktuppgifter till dig vilket innebär att du inte kommer kunna få någon återkoppling i detta ärende ifrån vårt nya system.

    //Johan - LEVA i Lysekil

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 08:51, fredag 6 maj 2022

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.