Tillbaka till samtliga rapporter

Fortkörning och inga trottoarer.

Anonym rapport i kategori Vägar (Övriga), 10:25, tors 17 december 2015

Skickades till Varberg, 4 minuter senare

På Sannavägen ligger min sons förskola. Längst den gatan går vi två gånger om dagen på väg till och från förskolan. Jag har inte sett någon skylt om hastighetsbegränsning, däremot finns en väldigt gammal skylt om "lekande barn" som det växer mossa på. Folk kör som galningar längst vägen och det finns ingen trottoar(!). Jag vore väldigt tacksam om ni vill se över detta innan det händer en olycka.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

För att skicka din uppdatering…

Har du ett lösenord för FixaMinGata?

Ja, jag har ett lösenord

Glömt ditt lösenord? Bekräfta via epost nedan genom att ange ett nytt lösenord. När du bekräftar kommer ditt lösenord att uppdateras.

Nej Låt mig bekräfta uppdateringen via epost

Att ange ett lösenord är valfritt, men om du gör det kommer du lättare att kunna rapportera problem, lämna uppdateringar och hantera dina anmälningar.

Ditt lösenord måste inkludera 6 eller fler tecken.