Tillbaka till samtliga rapporter

Isgata

Rapporterat av Android i kategorin Vinterväghållning, anonymt 08:50, ons 1 december 2021

Skickades till Ale kommun, 5 minuter senare

Hej idag när jag gick ut med min hund halkade jag på isen och slog i höger axel och ryggen. Halkbekämpningen är under att kritik. Har flertalet ggr påpekat att sand ska användas istället för flis då detta inte sjunker ner på samma vis som fliset. Samt att dem inte ska snåla med sanden. Idag har 4 st halkat och slagit sig inne på gården samt påväg en till och från parkering

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende. Området tillhör inte kommunens ansvar. Jag får be dig kontakta din bostadsrättsförening. Ärendet avslutas här. hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: inte kommunens ansvar

    Postat anonymt 10:00, fre 3 december 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?