Tillbaka till samtliga rapporter

Oflisat

Rapporterat av Android i kategorin Vinterväghållning, anonymt 16:53, mån 29 november 2021

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

Precis innan korsningen på GCbanan är det oflisat. Det är när man kommer och går ner mot samhället. Är lurigt när resten av FCbanan är flisad och det plötsligt blir glashalt mitt i backe.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej, här har det varit flisat men troligtvis runnit undan men det kommer att ske flisning igen efter att vi har plogat. Jag kommer sätta denna som löst i Fixa min gata då det inte är aktuellt nu när all snö kommit igen.

    Mvh Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 07:05, tis 30 november 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?