Tillbaka till samtliga rapporter

Stora hål i gatan

Rapporterat i kategori Vägar (Övriga) av Emelie, 10:20, mån 29 november 2021

Skickades till Östra Göinge kommun, 5 minuter senare

Hej. Utanför min lägenhet i höjd med vårdcentralen i broby är en bit som inte är asfalterad efter en reparation av vattenläcka, där ligger bara grus nu och där har blivit många STORA och djupa hål. Just nu passerar välsigt mycket trafik, en massa tung trafik så som bussar och lastbilar pga avstängda vägar i byn och dessa stora hål skapar problem, det slår rätt hårt i bilen när man behöver köra i dom. Önskar att detta åtgärdas och fixas till fortast möjligt, vore tråkigt om bilar går sänder pga hål i vägen. Mvh Emelie

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej Lagning av hål kommer att utföras. Om vädret tillåter sker asfaltering på onsdag.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Östra Göinge kommun 13:18, mån 29 november 2021

  • Riktigt snabbt fixat. Bara nån timme senare kom dom och fyllde upp med grus och dagen efter va här ett gäng glada killar och asfalterade i världens snöfall. Grymt jobbat!

    Postat av Emelie 11:48, mån 27 december 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?