Tillbaka till samtliga rapporter

Slocknad belysning

Rapporterat av Android i kategorin Gatubelysning, anonymt 19:30, tors 11 november 2021

Skickades till Ale kommun, 5 minuter senare

Utanför Hövägen 24 i Älvängen har gatubelysningen slocknat

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende som skickas vidare till ansvarig entreprenör, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 08:05, fre 12 november 2021

  • Hej och tack för du hör av dig igen.

    Vi skickar en påminnelse till ansvarig verksamhet, hälsningar kontaktcenter

    Postat anonymt 09:59, tis 23 november 2021

  • 12 november sände jag om att belysningen är släckt. Det är nu 6december och det är fortfarande inte åtgärdat. Vad har ale kommun för entreprenör som är så saktfärdiga. Det är vint och mörkt och det är väl viktigt ur trygghet sdynpunkt att belysningen fungerar?!

    Postat anonymt 17:35, sön 5 december 2021

  • Hej och tack för din uppdatering i ärendet. Vi påminner ansvarig entreprenör igen. Hälsningar kontaktcenter

    Postat anonymt 12:26, mån 6 december 2021

  • Fortfarande öppen, via enkät, 20:14, tors 9 december 2021

  • Löst

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Mattias) 14:40, fre 10 december 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?