Tillbaka till samtliga rapporter

Nedfallet träd över elljusspåret

Rapporterat av iOS i kategorin Träd och buskage, anonymt 08:36, tors 11 november 2021

Skickades till Ale kommun, 3 minuter senare

Det ligger en större tall tvärs över elljusspåret. Den är lite uppstöttad så det går att ducka och komma under.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende och skickar det vidare till ansvarig verksamhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 09:59, tors 11 november 2021

  • Hej! Ale fritid hälsar att beställning är gjord till entreprenör som kommer och tar hand om tallen, troligtvis imorgon fredag. Hälsningar kontaktcenter

    Postat anonymt 12:43, tors 11 november 2021

  • Hej, Ale fritid hälsar att problemet nu är åtgärdat. Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 08:09, fre 12 november 2021

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.