Tillbaka till samtliga rapporter

Hoppas jag fått med detta rätt på kartan. Gatlampan vid hörnet av Gruvåsvägen 32 är sönder. Precis i korsningen när man svänger in vid första gula huset, det är väldigt mörkt där

Rapporterat i kategori Gatubelysning av Sophie Nenonen, 20:38, mån 1 november 2021

Skickades till Ale kommun, 2 minuter senare

Lampan har vart trasig länge.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende som skickas vidare till ansvarig entreprenör. Enstaka lampor lagas under följande månader; februari, april, juni, augusti, oktober och december. Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 08:25, tis 2 november 2021

  • Löst

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 16:09, tis 9 november 2021

  • Lampan är ur funktion igen 20/11, fungerade i cirka en vecka.

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat av Sophie Nenonen 17:43, lör 20 november 2021

  • Hej och tack för uppdateringen i ärendet. Vi vidarebefordrar detta till ansvarig verksamhet. Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 08:32, mån 22 november 2021

  • Fortfarande öppen, via enkät, 20:55, mån 29 november 2021

  • Löst

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Mattias) 12:19, fre 10 december 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?