Tillbaka till samtliga rapporter

Jord och sten på gata

Anonym rapport i kategori Vägar (Övriga), 12:08, tors 21 oktober 2021

Skickades till Skurups kommun, 2 minuter senare

Kommunen har gjort arkeologiska utgrävningar på åkern och grävmaskinen har lämnat jord på Travgatan. Dessutom stenar på gatan från angränsande fastighet. Även Sulkygatan och Poppelvägen hade mått bra av om sopbilen svängde ner här ibland.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Vi kollar på detta och fixar till .

    Mvh Kommunteknik

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 12:20, tors 21 oktober 2021

  • Toppen. Tack!

    Postat anonymt 12:45, tors 21 oktober 2021

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.