Tillbaka till samtliga rapporter

Illa placerad stolpe, mer illa placerad betong grisar

Rapporterat av Android i kategorin Vägar (Riksvägar/Trafikverket), anonymt 11:39, måndag 18 oktober 2021

Skickades till Trafikverket, 3 timmar, 21 minuter senare

Trång passage mellan stolpe och betong suggor. Varför betong suggor står där alls är oklart. På vintern kan inte plogen ta sig emellan heller så där bildas en vall och en glipa som alltid är väldigt halkig med is. Stolpen är dessutom fri från reflexer. Möte är inte att tänka på med cykel utan krångliga situationer uppstår varje gång om vem som ska släppas fram först och vem som ska vänta.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Kategori ändrat från ‘Vägmärken och skyltar’ till ‘Vägar (Riksvägar/Trafikverket)’

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 14:56, måndag 18 oktober 2021

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende. Denna väg är statlig och omhändertas av Trafikverket. Ditt ärende skickas vidare dit, hälsningar kontaktcenter

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 14:56, måndag 18 oktober 2021

  • Fortfarande öppen, via enkät, 12:28, tisdag 16 november 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?