Tillbaka till samtliga rapporter

Ingen fungerande belysning på varken lekplats eller gångvägar

Anonym rapport i kategori Gatubelysning, 00:14, lördag 16 oktober 2021

Skickades till Skurups kommun, 1 minut senare

Inte ok att barnen ska gå till och från skolan i mörker!

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din anmälan,

    Reparationsperioden varierar beroende på den aktuella belysningsstolpen.

    Hälsningar Skurups kommun

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Skurups kommun 14:27, torsdag 21 oktober 2021

  • Fortfarande ingen belysning på lekplatsen och väldigt glest med lampor på gångvägarna! Under den mörka årstiden är det kolsvart på dessa platser! Med tanke på hur många barn som använder gångvägarna till och från skolan är det viktigt med ordentlig belysning! Vi ska väl inte behöva förse skolbarnen med pannlampor!

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 00:47, fredag 22 oktober 2021

  • Fortfarande öppen, via enkät, 19:44, lördag 13 november 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?