Tillbaka till samtliga rapporter

Otillgänglig papperskorg

Rapporterat av iOS i kategorin Avfall och återvinning, anonymt 10:27, fredag 1 oktober 2021

Skickades till Ale kommun, 3 minuter senare

Ni har flyttat papperskorgen till en otillgänglig plats där det inte kommer att snöröjas. Personer med funktionsvariation eller barnvagn kan inte komma intill papperskorgen. Borde ni inte göra sådana överväganden innan ni bara flyttar den?

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende och skickar det vidare till ansvarig verksamhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 10:59, fredag 1 oktober 2021

  • Hej. Nu är korgen på plats igen på samma ställe där den var innan. Mvh Annelie

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Annelie Menander 11:00, tisdag 5 oktober 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?