Tillbaka till samtliga rapporter

Gång- och cykelbana på Jordfallbron

Rapporterat av Android i kategorin Vägar (Riksvägar/Trafikverket), anonymt 06:03, fredag 1 oktober 2021

Skickades till Trafikverket, 2 minuter senare

GC-bana är i dåligt skick. Det ligger grus och stenar längs hela bron från Bohus till Kungälv. Ser ut som en ren spikmatta. Det är många som cykel pendlar via bron med stor risk för punktering.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Frågeformulär ifyllt av rapportören; Tillstånd ändrat till: Löst, 11:24, fredag 29 oktober 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?