Tillbaka till samtliga rapporter

Buskage som växer ut över g/c banan. Blockerar halva banan och jag har sett flera tillbud eftersom det saknas plats att mötas på.

Rapporterat i kategori Träd och buskage av Erik Halsius, 08:33, torsdag 30 september 2021

Skickades till Ale kommun, 2 minuter senare

Buskage som växer ut över g/c banan. Blockerar halva banan och jag har sett flera tillbud eftersom det saknas plats att mötas på.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende och skickar det vidare till ansvarig verksamhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 10:28, torsdag 30 september 2021

  • Hej, jag skall åka och prata med fastighetsägaren så det blir klippt, tack för att du skickade in detta på Fixa min gata.

    Mvh Tobbe engström

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 11:59, torsdag 30 september 2021

  • Hej, dett aä klippt nu, tack för att du skickade in detta på Fixa min gata

    Mvh Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 13:19, onsdag 13 oktober 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?