Tillbaka till samtliga rapporter

Nerblåst träd

Rapporterat av Android i kategorin Träd och buskage av Jörgen Martinsson, 21:20, torsdag 23 september 2021

Skickades till Ale kommun, 5 minuter senare

Ett träd har gått av och blockerar nu hels GC-banan. Bör åtgärdas omgående!

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende och skickar det vidare till ansvarig verksamhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 11:07, fredag 24 september 2021

  • Verkar bara varit någon där och puttat/dragit in trädet från gångbanan. Ser inte ut som att någon varit där och sågat/kapat på ett yrkesmässigt vis.

    Postat av Jörgen Martinsson 21:59, torsdag 21 oktober 2021
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Hej! Tack för uppdateringen i ärendet. Vi har skickat det vidare till ansvarig verksamhet. Hälsningar kontaktcenter

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 08:39, fredag 22 oktober 2021

  • Trädet är endast borta från gångbanan. Det är ingen som tagit hand om trädet, dvs ingen ned motorsåg har sågat av och rensat upp. Bör åtgärdas.

    Postat av Jörgen Martinsson 22:57, fredag 19 november 2021
    Fortfarande öppen, via enkät

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?