Tillbaka till samtliga rapporter

Snubbeltisk MEGA på älvängens busstation s

Rapporterat av Android i kategorin Hållplats, anonymt 12:35, tisdag 21 september 2021

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

Så här har det varit i minst 1,5 år utan att kommun fixar till det. Markplattorna har rest sig så det bildat en "trappa" stor snubbeltisk. Om ni inte tänker göra något, markera upp det ordentligt då man ser faran. Detta är inte Västtrafiks mark utan kommun. Visa oss kollektivanvänfate att ni värnar om vår miljö.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende och skickar det vidare till ansvarig verksamhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 15:00, tisdag 21 september 2021

  • Hej, Ale kommun skall fixa till så att det inte är denna typ av "snubbelkant". Hela detta område ligger under utredning och skall förhoppnings åtgärdas under 2022.

    Mvh Tobbe Engström

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 07:49, onsdag 22 september 2021

  • Hej, detta är nu åtgärdat och en störr åtgärd är förhoppningsvis planerad under 2022. Tack för att du skickade in detta på Fixa min gata.

    Mvh Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 13:21, onsdag 13 oktober 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?