Tillbaka till samtliga rapporter

Det gäller faktiskt Jordfallsbron GC-bana. Det ligger grus och stenar längs hela Jordfallsbron

Anonym rapport i kategori Vägar (Riksvägar/Trafikverket), 19:27, söndag 19 september 2021

Skickades till Trafikverket, 17 timmar, 33 minuter senare

Rapporterade om detta för ca 2 månader sen. Det blev åtgärdat , men slarvigt. De körde bara i mitten av banan. Det blev mycket stenar kvar på kanterna. Nu ligger de över hela banan igen. Stor punktering risk, Stor risk att skada däckena!!!

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Kategori ändrat från ‘Cykelställ’ till ‘Vägar (Riksvägar/Trafikverket)’

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 12:59, måndag 20 september 2021

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende. Denna väg är statlig och omhändertas av Trafikverket. Ditt ärende skickas vidare dit, hälsningar kontaktcenter

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 12:59, måndag 20 september 2021

  • Fortfarande öppen, via enkät, 13:23, måndag 18 oktober 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?