Tillbaka till samtliga rapporter

Gång och cykelbana

Rapporterat av Android i kategorin Vägar (Övriga), anonymt 13:28, tis 14 september 2021

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

Gång och cykelbanan används som lastplats längs med Karonbergsvägen och Gåskullevägen vilket gör det farligt att gå där då man tvingas gå ut mellan lastbil och truck som lastar om man inte vill gå i diket.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej, detta är ett återkommande problem tyvärr och vi på Ale kommun får se över detta igen hur vi skall göra. Tack för att du skickade in detta på Fixa min gata.

    Mvh Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 15:25, tis 14 september 2021

  • Fortfarande öppen, via enkät, 15:36, tis 12 oktober 2021

  • Hej, problemet är inte löst i verkligheten men jag kommer sätta detta som löst i Fixa min gata. Ale kommun håller på att undersöka hur vi skall göra för att få stopp med parkerade fordon på Gc-vägen.

    Mvh Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 06:48, onsdag 9 februari 2022

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.