Tillbaka till samtliga rapporter

Dålig/farlig grusväg

Rapporterat av iOS i kategorin Gång- och cykelvägar, anonymt 17:35, onsdag 8 september 2021

Skickades till Forshaga kommun, 5 minuter senare

Grusvägen som många skolbarn cyklar till skolan på är i dåligt skick. Den börjar, förutom alla hålor, bli en gräsmatta då gräset växer långt in på vägen på flera ställen. Behöver skrapas och nytt material strös ut. Eller varför inte asfalt…

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej! Tack för infon, vi ska se över alla grusytor innan vintern.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Forshaga kommun 08:33, torsdag 9 september 2021

  • Mycket märkligt att sätta status på ett ärende till ”Löst” bara för att man svarat att det kommer ske innan vintern. Löst är det ju inte förrän problemet avhjälpts!?

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 12:48, onsdag 20 oktober 2021
    Fortfarande öppen, via enkät

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?