Tillbaka till samtliga rapporter

Fyra lampor längs Skårdalsvägen fungerar ej.

Anonym rapport i kategori Gatubelysning, 23:27, tisdag 31 augusti 2021

Skickades till Ale kommun, 3 minuter senare

Lamporna sitter från korsningen vid Sörgårdsvägen och upp mot infarten till Uppegårdsvägen. Det är fyra lampor i rad som inte fungerar. Jag har ingen aning om felet varit länge, upptäckte det idag när jag var ute och sprang en kvällstur och det var väldigt mörkt på den aktuella sträckan.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende som skickas vidare till ansvarig entreprenör, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 08:38, onsdag 1 september 2021

  • Problem löst

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 15:30, onsdag 1 september 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?