Tillbaka till samtliga rapporter

Trasig belysning

Anonym rapport i kategori Gatubelysning, 22:47, ons 25 augusti 2021

Skickades till Ale kommun, 3 minuter senare

Trasig belysning som har bara fungerat i 4 månader sen det var trasigt förra gången.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende som skickas vidare till ansvarig entreprenör. Enstaka lampor lagas under följande månader; februari, april, juni, augusti, oktober och december. Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 09:35, tors 26 augusti 2021

  • Nu fungerar belysningen

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 22:49, mån 6 september 2021

  • Frågeformulär ifyllt av rapportören; Tillstånd ändrat till: Löst, 22:49, mån 6 september 2021

  • Hej Lampan är återigen släckt/trasig, mörkt i körbanan där många barn går till skolan

    Postat anonymt 14:02, tis 30 november 2021

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende som skickas vidare till ansvarig entreprenör. Enstaka lampor lagas under följande månader; februari, april, juni, augusti, oktober och december. Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 15:03, ons 1 december 2021

  • Löst

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 10:23, mån 13 december 2021

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.