Tillbaka till samtliga rapporter

Släckt lampa precis i gatukurvan

Anonym rapport i kategori Gatubelysning, 09:30, lördag 21 augusti 2021

Skickades till Östra Göinge kommun, 5 minuter senare

Kolmörkt i en månad. Även annan gatlampa behöver röjas fram, trädkronor från kyrkogården skymmer lamporna.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej

    Tack för din anmälan. Åtgärd kommer att ske.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Östra Göinge kommun 07:30, måndag 23 augusti 2021

  • Åtgärden skulle göras inom 14 dagar enligt kontakten med parkavdelningen, men har inte åtgärdats ännu.

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 10:43, söndag 19 september 2021
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Efter att ha kontaktat ansvarig på kommunen för tredje gången gick det med rekordfart att få belysningen fixad. Jag tror felet åtgärdades redan efter två dagar. Nu är jag nöjd, tack.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 21:53, söndag 17 oktober 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?