Tillbaka till samtliga rapporter

Träd som skymmer

Rapporterat av Android i kategorin Gatubelysning av Jörgen Martinsson, 21:33, måndag 9 augusti 2021

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

Det behöver ansas/gallras så att belysningen når ner till vägen som den skall lysa upp. Just nu liknar det mest lite mys pys. Inte trafiksäker. Det är ekträd, så löven sitter troligen kvar även i vinter.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende och skickar det vidare till ansvarig verksamhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 08:22, tisdag 10 augusti 2021

  • Hej! Bohus-Surte vägförening hälsar att de ska titta på detta och se till att åtgärd vidtas. Hälsningar kontaktcenter

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 16:33, onsdag 1 september 2021

  • Löst

    Postat anonymt 12:12, onsdag 8 september 2021

  • Löst

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 12:13, onsdag 8 september 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?