Tillbaka till samtliga rapporter

Staket

Rapporterat av Android i kategorin Vatten och avlopp, anonymt 21:24, tisdag 3 augusti 2021

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

Efter ett arbete i brunnarna på baksidan av uppegårdsvägen ( mellan uppegårdsvägen och åkergränd )så lämnas ett "kravallstaket kvar. Jobbet är avslutat för länge sen och detta staket utanför min tomt får man gärna hämta upp.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej, jag skall prata med VA-enheten om detta men det kommer att fortsätta arbetet efter semestern så därför kanske dom har lämnat kvar det men det kan lika väl vara glömt.

    Mvh Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 09:06, onsdag 4 augusti 2021

  • Dessa är borttagna nu Tack för att du skickade in detta på Fixa min gata

    Mvh Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 10:11, torsdag 5 augusti 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?