Tillbaka till samtliga rapporter

Sönderkörd väg och dike

Rapporterat av Android i kategorin Vägar (Riksvägar/Trafikverket), anonymt 20:44, onsdag 28 juli 2021

Skickades till Trafikverket, 14 timmar, 21 minuter senare

Lastbilar som kört fylle har kört sönder vägkant och diken på båda sidor av vägen se bilder

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Kategori ändrat från ‘Vägar (Övriga)’ till ‘Vägar (Riksvägar/Trafikverket)’

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 11:01, torsdag 29 juli 2021

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende. Denna väg är statlig och omhändertas av Trafikverket. Ditt ärende skickas vidare dit, hälsningar kontaktcenter

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 11:02, torsdag 29 juli 2021

  • Fortfarande öppen, via enkät, 13:26, torsdag 26 augusti 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?