Tillbaka till samtliga rapporter

Stängsel längs hela kurvan som det klänger ogräs i.. trottoar utanför. Ser ej bilar som kommer i 70

Rapporterat i kategori Träd och buskage av Britta Frank, 22:49, lördag 24 juli 2021

Skickades till Skurups kommun, 1 minut senare

Det växer ogräs och klängblommor nu istängslet som går längs kurvan. Så vi ser inget när vi ska köra ut. Bilar kör i 70 och ingen information finns att det finns en utfart( vår) för de som kommer från Skurup. Vet ej om det är stängsel ägaren eller trottoar ägaren som ska töja bort den höga växtligheten så vi kan se om det kommer bilar från vänster eller ej

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din anmälan,

    Det är Trafikverket som är väghållare för väg 755. De kan hjälpa er vidare med ärendet.

    Hälsningar Skurups kommun

    Tillstånd ändrat till: inte kommunens ansvar

    Postat av Skurups kommun 09:00, måndag 2 augusti 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?